Év sportolója-választás: a férfiaknál úszó lesz az első!
Az M4 Sport műsorában Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke és Csisztu Zsuzsa alelnök ismertette, kik kerültek az első három közé az egyes kategóriákban a 67. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán.
Egészen elképesztő sikertörténet Molnár Rékáé, aki öt hónappal ezelőtt adott életet kislányának, Lanának és most Párizsban megnyerte a nagypresztízsű nemzetközi (WKF) karateversenyt a -50 kg-os súlycsoportban. Az októberi hazai rendezésű karate-világbajnokságon élete formájában szeretne versenyezni.
Hihetetlenül pozitív sikertörténet Molnár Rékáé, aki úgy tűnik élete legfontosabb fejezeteit a versenykaraténak, vagyis a WKF (Wolrd Karate Federation) égisze alatt zajló, úgynevezett olimpiai karaténak köszönheti. Réka viszonylag későn, 14 évesen kezdett karatézni, ugyanakkor számos korosztályos sikert aratott, az utánpótlás világ- és Európa-bajnokságokon rendre kitűnően szerepelt.
a világbajnoki és világjátékok ezüstérmes és Európa-bajnoki bronzérmes karatéka már több mint 14 éve a társa és ma már közös kicsi lányuk, Lana édesapja.
Réka párja félvérként is magyar – és nem tervezi az országváltást
A félig kongói és félig magyar - édesanyja révén egészen pontosan szabolcsi - származású Tadissi Martial, akinek már a neve is „harcos", az olimpiai bronzérmes „nagyágyú", Hárspataki Gábor mellett a magyar férfi karatesport másik kiemelkedő egyénisége, akinek személyes története is megkapó. Ahogy az olimpia.hu-nak is nyilatkozta:
Én 15 évesen utaztam először az afrikai fővárosba, Brazzaville-be, akkor ismertem meg az ottani kultúrát és az ottani rokonaimat. Érdekesség, hogy a francia mellett a nemzeti nyelvet, a lingalát és a lárit is használják, némi kevéskét én is elsajátítottam. 2017-ben voltam ott legutóbb, akkor már Rékát, a menyasszonyomat is vittem magammal. Mindig nagy élményt jelent, nagyon szeretek utazni. A francia családomnál sokszor voltam, szüleim már egészen kicsi koromban kivittek, többször nyelvtanulás céljából is kiutaztam.
Marszi, ahogy szakmai körökben becézik volt már Universiádé-győztes, vagyis főiskolai világbajnok is, és jövőjét egyértelműen Magyarországon képzeli, Rékával közös pici lányuk születése után
Réka most Párizsban hatalmasat küzdött és Hárspataki Gábor olimpiai, csodaszámba menő utolsó utáni másodperces győztes rúgásához hasonlóan ő is az utolsó másodpercben bevitt fejrúgással hozta el a döntőben az aranyérmet a francia és korábbi U21-es világ- és Európa-bajnok Ahmed Nishwa elöl a -50 kilogrammos súlycsoportban.
„Már a babaváráskor is az volt a célom, hogy magyar közönség előtt mutathassam meg magam a sportág legfontosabb versenyén, de persze addig még vannak válogató versenyek – mondja Réka, aki a szülés előtt két nappal még fizikailag igen aktív volt, és a hathetes kontrollra már edzésből érkezett. Csodálatos, hogy a családom, a párom, aki szakmailag is felkészülésemet maximálisan segíti, mindenben kiveszi a részét a kislányunk, Lana születése óta.
és én most anyaként motiváltabb vagyok, mint valaha. Mi más is mozgatna meg jobban, mint az esély, hogy esetleg magyar közönség előtt szerepelhetek életem legfontosabb versenyén" - osztotta meg reményét a Mandinerrel Molnár Réka.
A nyitóképen: Molnár Réka, a párizsi győzelme után. Fotó: Molnár Réka